GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 13625098
*
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:46:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 21:54:24
1
500 kr
19/11 22:25:14
2
800 kr
20/11 11:32:13
2
700 kr
20/11 20:42:54
3
700 kr
20/11 20:42:54
2
800 kr (Budbetjänt)
20/11 20:43:12
3
900 kr
23/11 09:45:05
4
1.000 kr
23/11 15:51:00
5
1.100 kr
23/11 16:04:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09
*
Keramik
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 21:54:24 | 1 | 500 kr |
19/11 22:25:14 | 2 | 800 kr |
20/11 11:32:13 | 2 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 3 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/11 20:43:12 | 3 | 900 kr |
23/11 09:45:05 | 4 | 1.000 kr |
23/11 15:51:00 | 5 | 1.100 kr |
23/11 16:04:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm KÃ¥ge ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42 -
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09